Piątek spędziliśmy bardzo aktywnie. Wybraliśmy się na spacer po lesie z przewodnikiem. W trakcie spaceru braliśmy udział w warsztatach pt. „Las w słoiku”, które odbyły się na łonie natury???.
Celem naszego wyjazdu było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych oraz wyrabianie poczucia estetyki.
W trakcie wycieczki poznawaliśmy nazwy roślin, utrwalaliśmy wiadomości o zwierzętach. Dowiedzieliśmy się więcej o pszczołach i historii bartnictwa. Wykonaliśmy słoiki z darami lasu. Spacerowaliśmy po leśnej ścieżce sensorycznej. Okazało się, że w tym magicznym miejscu, jest także leśne „pudełko sensoryczne”. Za pomocą dotyku sprawdzaliśmy, co się tam kryje. Mieliśmy także okazję zagrać na leśnych cymbałach.
Pani Leśnik, która nas oprowadzała, miała rację, że to nie jest taki zwykły las ? Wycieczka bardzo nas wszystkich wyciszyła, zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.